Czytaj o nas

na portalu Facebook 

06.08.2013

 

Serdecznie zapraszamy na Dzień Dawcy Szpiku organizowany na terenie naszego miasta! Akcja odbędzie się już 17 sierpnia 2013 r. w Hali Milenium. Początek o godz. 12.00, a zakończenie o godz. 18.00. Dawcą może zostać każdy, ogólnie zdrowy człowiek w wieku pomiędzy 18 a 55 rokiem życia.
Celem Dnia Dawcy Szpiku jest zarejestrowanie w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych jak największej liczby osób. W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, potocznie nazywany białaczką. Słyszą ją rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na uratowanie życia jest przeszczep komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.
Istnieją dwa sposoby przeszczepu komórek macierzystych, które uzależnione są od źródła ich pobrania. Ale żeby doszło do przeszczepu należy znaleźć genetycznego bliźniaka. Prawdopodobieństwo wynosi od 1:25 000 aż od 1:kilku milionów. Dlatego znalezienie odpowiedniego dawcy jest bardzo trudne i często jest to wyścig z czasem, który chcemy jak najczęściej wygrać. Będzie to tym bardziej możliwe, im więcej potencjalnych dawców będzie zarejestrowanych w Fundacji DKMS Polska. Dlatego liczy się
naprawdę każdy, liczy się pomoc i wsparcie każdej jednostki oraz instytucji.
Dawcą NIE mogą zostać następujące osoby: w wieku poniżej 18 roku życia oraz powyżej 55, ci, którzy ważą mniej niż 50kg lub mają duża nadwagę. BMI Index powyżej 40, z poważnymi chorobami (pełna informacja dostępna pod numerem telefonu 22 331 01 47), po przeszczepach organów, uzależnione od leków, alkoholu, narkotyków i innych substancji, należące do którejkolwiek z grup ryzyka.

Przed rejestracją prosimy jednak o przemyślenie decyzji o rejestracji, ponieważ wpisując się do bazy dajemy komuś nadzieję na wyleczenie, zmieniając zdanie - nadzieja chorego ginie...

Impreza odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Kołobrzeg.

 

 

28.01.2013 do 10.02.2013

Konkurs fotograficzny "Ja Kocham Kołobrzeg"  

 

01.12.2012 - 23.12.2012

Warsztat Świętego Mikołaja w Porcie Jachtowym w Kołobrzegu

 

Subskrybuj nasze aktualności

Otrzymuj ważne aktualizacje i najnowsze wiadomości, poprzez zapisanie się do naszego newslettera.

Pola oznaczone * są wymagane.